П`ятниця, 28.02.2020, 10:44
ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 338
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наша Земля - не смітник!

   Учні нашого навчального закладу приєдналися до акції "День довкілля". У ході якої було організовано волонтерські загони з учнівських груп навчального закладу для прибирання навчальної території ліцею

   Під час даної акції приведено до належного естетичного та санітарного стану територію навчального закладу.

 

   ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей" 03.04.2019 року приєднався до еко-акції та висадили ряд квітів на клумби ліцею.

   Питання озеленення є особливо актуальним для нашого навчального закладу адже ми надаємо не тільки послуги навчання, але й виховання, складовою якого є екологічне виховання.

   Зелені насадження роблять перебування на території ліцею більш комфортним для учнів, привчають любити рідну природу.

Ми за чисте довкілля.

Чому не можна спалювати опале листя

   Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю.

   Законодавство України забороняє це робити. Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах, продовжують масово палити.

Лікарі попереджають про ризики для здоров'я, а екологи б'ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин та рослин.

   У чому шкода?

  Фахівці з Держпродспоживслужби стверджують, що часто люди не надають ваги цьому питанню, а варто було б. Адже тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму.

Також при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин.

   Спалення листя призводить до забруднення повітря, води та ґрунту

   Торакальний хірург Юрій Межибовський каже, що при спалюванні однієї тонни рослин, у повітря потрапляє близько 30 кілограмів шкідливих речовин. "І все це потрапляє на нашу шкіру та в легені", - пояснює він.

За словами лікаря, таке спалювання виділяє отруйні гази, може бути джерелом алергії та впливає на імунну систему. В першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту. Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.

   "Дим від багаття має у 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння".

Спалення призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.

7 корисних ідей, що робити з опалим листям

   Збір листя восени – трудомістка робота, яка займає багато часу і сил. Крім того, від зібраного листя потрібно якось позбутися або знайти місце для його зберігання. Ось кілька порад щодо вирішення цієї проблеми.

  1. Зробіть листовий перегній. Це чудовий засіб поліпшення грунту, хороша мульча і підкислювач для вирощування рослин-ацидофілів.

  2. Розкидайте вологі листя на вільних ділянках ґрунту. Вони будуть природною мульчею, яка зупинить ріст бур'янів, вивітрювання ґрунту і вимивання з неї мінеральних речовин. Навесні перепріле листя потрібно буде зібрати граблями, або перекопати з грунтом.

  3. Використовуйте листя для компосту. Частина опалого листя, попередньо подрібнивши, додайте до компостної купи, особливо якщо ви вже заклали туди у великій кількості зелені садові та овочеві відходи. Листя стануть грубим матеріалом, який урівноважить в компості зелені відходи.

   4. Застосовуйте сухе листя як утеплюючий і теплоізолюючий матеріал для укриття на зимовий період гортензії, троянди та інших чагарників, які бояться морозів.

  5. Застосуйте ефективний спосіб прибирання листя з газону. З настанням сухої погоди пройдіться по них газонокосаркою, попередньо знявши кошик. Подрібнене листя залишиться на траві, і незабаром просто розчиниться в грунті галявини, при цьому поліпшивши його складу.

  6. Опале листя листопадних дерев подрібніть і перемішайте з однорічними бур'янами. У бур'янів видаліть коріння, квіти і насіння. Покладіть суміш у пластиковий пакет і поставте для компостування. Час від часу струшуйте пакет або перемішуйте його вміст. Коли розкладання закінчиться, ви отримаєте хороший дрібний грунт для вирощування кімнатних рослин і розсади.

  7. Використовуйте опале листя для декору. Зберіть найбільш оригінальні і красиві листя і зробіть з них осінні декоративні композиції, також їх можна використовувати для занять з дітьми.

"Зробимо наш дім чистим !" 

 Ми, інженерно-педагогічний та учнівський  колектив ДНЗ «ВПАПЛ», прагнемо змінити світогляд нашого суспільства задля того, щоб залишити нащадкам природу, в якій комфортно жити. Однією з форм реалізації нашої місії є активна участь працівників та учнів ліцею в акції, яка проходила в рамках навчального закладу «Ми за чисте дозвілля !»

   Турбота про природу повинна бути закладена у свідомості суспільства. Піклуючись про природу, ми дбаємо про себе, своє здоров’я, свою красу. Наші нащадки хочуть дихати чистим повітрям пити чисту воду, насолоджуватись красою природи. І ми не в праві забирати в них цю можливість. У квітні місяці вже стало традицією проводити роботу з благоустрою прилеглих територій та територію навчального закладу.

   Вирішення екологічних проблем кожній людині слід починати з себе. Людина – це частина природи. Сьогодні від кожного з нас залежить, бути чи не бути царству гармонії Природи і Людини на Землі!

  Ми за чисте дозвілля! Збережемо нашу чудову природу наступним поколінням разом!

Особливості екологічного виховання учнів

 ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний

професійний ліцей»

   Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний ліцей» екологічної культури.

Екологічне виховання в нашому навчальному закладі ставить перед собою ряд завдань :

 • виховувати любов до природи, берегти та примножувати її;
 • сприяти нагромадженню екологічних знань;
 • формувати вміння і навички діяльності в природі.

Умови ефективності екологічного виховання у

 ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний

професійний ліцей»

 •  розроблення орієнтовного змісту неперервної екологічної освіти для всіх вікових категорій підростаючого покоління, збільшення ваги екологічних питань як у рамках певних предметів, так і за допомогою налагодження внутрі - та міжпредметних зв'язків;
 •  створення в закладах освіти відповідної навчально-матеріальної бази: куточків охорони природи, живих куточків та ін.;
 •  удосконалення форм і методів екологічного виховання, активне залучення учнів до природоохоронної роботи;
 •  формування мотивів відповідального ставлення до природи, прагнення глибше пізнати її, примножувати її багатства.

Збереження здоров’я підростаючого покоління - це інвестиції в майбутнє країни, бо сприяє зменшенню дефіциту трудових ресурсів. Реалізація здоров’я зберігаючої функції освіти має відбуватися через формування ціннісного ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючуючих.

Професійна освіта забезпечує функцію збереження здоров’я, яка останнім часом набула вагомої суспільної значущості. Формування ціннісних орієнтацій та компетенцій - досить складний і тривалий процес. До моменту вступу в ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний професійний ліцей» молодь уже має критерії життєвих цінностей, але цей вік є переломним для їх становлення. Формування ціннісного ставлення до власного здоров’я, до природи є однією з найважливіших якостей внутрішньої структури особистості і не може з’явитися само по собі, а формується протягом певного часу і є результатом впливу освіти та середовища

Екологічна освіта - це не частина освіти, а новий сенс і мета сучасного освітнього процесу - унікального засобу збереження й розвитку людини і продовження людської цивілізації, це процес, який перебуває в постійному розвитку і є результатом переорієнтації та узгодження різних дисциплін.

Екологічна освіта має бути цілісною узгодженою системою процесів навчання, виховання й розвитку особистості на засадах екологізації, яка спрямована на формування морально-етичного ставлення до навколишнього середовища у процесі професійної самореалізації та в повсякденному житті.

Екологічне виховання молоді сьогодні стало загальною потребоюсуспільства. Причини та наслідки негативних впливів людини на довкілля,можливість та необхідність подолання екологічної кризи – ці питання є обов’язковою складовою екологічної освіти.

Проблеми сучасності вимагають приділяти більше уваги формуваннюекологічної свідомості, розуміння навколишнього світу і себе. На сій земній кулі питання охорони природи знаходиться в центрі уваги громадськості. Але не можна забувати і про те, що є люди, які по-варварському ставляться до природи, не задумуючись над наслідками. Топчуть і гублять усе живе.

Пізнавальний інтерес до вивчення екологічних питань повинен бути основним у пошуках відповідей і, що найголовніше, такий пошук має бути свідомим. Інтереси учнів дуже різноманітні й залежать від їхніх індивідуальних особливостей, а також від впливу ПТНЗ, сім′ї , телебачення. І інтереси можуть відрізнятися не лише за характером, але й за інтенсивністю, стійкістю та напрямком.

Позаурочна робота сприяє розвитку інтересів, особливо якщо вона активізує творчі пошуки учнів, зокрема практичне застосування набутих знань. Природоохоронна та екологічна робота є основною складовою частиною позаурочної роботи учнів.

План виховної роботи ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний професійний ліцей» включає в себе :

1.Уроки на яких обов’язковим моментом проходить екологічне виховання;

2.Відкриті виховні години на екологічну тематику;

3. Акції, інформаційні години.

У нашому навчальному закладі формування екологічної культури відбувається завдяки реальним систематичним і практичним заходам. Учні самостійно доходять до  висновку, що:

 • розв’язок екологічних проблем насамперед в оволодінні екологічними знаннями, навичками природокористування, вихованні високого рівня екологічної свідомості й культури
 • екологічними знаннями люди мають керуватися у повсякденні, вбачаючи в цьому норму поведінки.

Метою проведення всіх цих заходів є :

 • формування уявлень про концепцію збалансованого розвитку, екологію, екологічні фактори, джерела та види забруднень ;
 • довести важливість чистоти довкілля для кожного з нас, пояснити чому воно потребує захисту.

Виховувати любов до краси і величі рідної природи, почуття гідності за незрівнянне багатство природи рідного краю, бережливе ставлення до всього живого.

 

Вхід на сайт
Пошук
Зворотній звязок
Зворотній зв'язок:

Тел.: 03845-95998

Факс: 03845-36956

Email: vpapl@i.ua

Друзі сайту
Всі права захищено © 2020Зробити безкоштовний сайт з uCoz