Понеділок, 18.06.2018, 18:12

Поради батькам

Пам'ятка-порада батькам

·  Завтра, коли Ваша дитина прокинеться, скажіть їй: «Добрий ранок!» і .... не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не з зауважень і сварок.

·  Коли Ви сварите дитину, не вживайте слів «Ти завжди», «Ти взагалі», «Постійно ти...». Ваша дитина завжди хороша, вона лише сьогодні зробила щось не так. Про це і скажіть їй.

·  Не розлучайтеся з дитиною у сварці. Спочатку помиріться, а потім йдіть по своїх справах.

·  Зазвичай, коли дитина повертається з навчання, її запитують: «Тебе викликали? Яку відмітку отримав?» Краще запитайте її: «Що сьогодні було цікавого?» Старайтеся, щоб дитина була «прив'язана» до будинку, до тих чотирьох стін, в яких живе сім'я. Повертаючись додому, не забувайте сказати: «А все ж таки, як добре у нас вдома!»

·  Коли Вам хочеться сказати дитині: «Не бреши», скажіть краще «Не обманюй». А ще краще посміхніться і скажіть: «Здається, хтось говорить неправду».

·  Вселяйте дитині давно відому формулу психологічного здоров'я: «Ти хороший, але не кращий за інших!».

·  Скажіть дитині: «Не будь чистьохою - в групі не люблять чистьох, не будь і бруднулею - в групі не люблять бруднуль. Будь просто акуратним».

·  Коли дитина виходить з дому, обов'язково проведіть її до дверей і скажіть на дорогу: «Не квапся, будь обережний». Це треба повторювати стільки раз, скільки дитина виходить з дому.

·  Коли син або дочка повертаються, зустрічайте їх в дверях. Дитина повинна знати, що Ви раді її поверненню, навіть якщо вона провинилася.

·  Ні за яких обставин не заглядайте в сумку і кишеню дитини, навіть якщо Вам здається, що Ви все повинні знати про своїх дітей.

· Якби Ви не втомилися, постарайтеся поменше скаржитися дітям. Скаржачись, Ви учите їх скаржитися, а не жаліти. Спробуйте викликати жалість у дитини не до себе, а до інших людей, рідних і незнайомих.

·   У суперечках з сином або дочкою хоч інколи поступайтеся, щоб їм не здавалося, що вони постійно неправі. Цим Ви навчите поступатися, визнавати помилки і поразки.