П`ятниця, 17.08.2018, 16:35

ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей"

ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» – державний навчальний заклад ІІ атестаційного рівня, який забезпечує права громадян України на професійне навчання з урахуванням їх покликання, інтересів, здібностей відповідно до поточних і перспективних потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентноспроможних на ринку праці робітників. За роки існування навчального закладу підготовлено понад 12 тисяч кваліфікованих робітників.
ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» був заснований в березні 1967 року. Навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами, робочими програмами та навчальними планами.
Навчально-виробничий комплекс включає: навчальний корпус площею 2588 м², де обладнано 20 навчальних кабінетів та лабораторій, актовий зал на 500 місць; 12 майстерень, їдальня на 330 місць, спортивний зал та інші приміщення для гурткової, секційної роботи, стадіон, ігрові майданчики, гуртожиток на 360 місць, бібліотеку з читальним залом загальною площею 144 м².
Формування учнівського складу проводиться відповідно до потреб регіону та міста в робітничих кадрах, можливостей навчального закладу, ліцензійного обсягу прийому на навчання та Правила прийому учнів до ліцею.
Велика увага приділяється співпраці з роботодавцями. За роки існування ліцей налагодив міцні ділові стосунки з підприємствами-замовниками робітничих кадрів щодо впровадження інноваційних виробничих технологій у навчально-виробничий процес, проходження учнями виробничої практики, стажування інженерно-педагогічних працівників, підвищення кваліфікації.
Ліцей активно співпрацює з такими підприємствами як Волочиський машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ», МКП «Будсервіс», КП «Волочиськбуд», ПП "Аграрна компанія - 2004", ТОВ "Агробізнес", Комбінат громадського харчування Валочиського РайСТ, санаторій "Райдуга", ПП "ТРАНС-АВТО-Д", СТО "Формула - 1" та ін.
Середній показник працевлаштування випускників за професією становить 88,3%. Протягом 2006–2007 р. працевлаштовано 90%, 2007–2008 - 84%, 2008–2009 - 88%, 2009-2010 - 91%.
Аналіз працевлаштування свідчить про те, що в регіоні є попит на підготовку робітничих кадрів, які готує ліцей.
В ліцеї розроблені заходи щодо організації житлово-побутових умов, медичного обслуговування та харчування учнів. Всі учні забезпечуються гуртожитком, організовано триразове харчування учнів.
Основні завдання і принципи виховання реалізуються шляхом здійснення різних напрямків: патріотичного, громадянського, превентивного, морального, художньо – естетичного, фізичного, екологічного виховання.
Усі вони створюють цілісну систему національного виховання.
Вже багато років у навчальному закладі визначено режим проведення виховних заходів:
· Щопонеділка – проводяться виховні години в групах;

· Щовівторка – день спортивно-масових заходів;

· Щосереди – загальні інформаційно-просвітницькі години; підведення підсумків змагань;

· Щочетверга – день культурно-освітніх заходів.
Основою основ системи національного виховання в ліцеї є громадянське виховання. 25 років навчальний заклад носить ім’я Героя Радянського Союзу М.О. Худякова. На території ліцею відкрито бюст Героя, працює музей. Площа біля бюста Героя є місцем, де проводяться всі урочисті лінійки, свята, уроки пам’яті, зустрічі з ветеранами війни та праці.
Основними конкурентними перевагами закладів професійно-технічної освіти є достатній соціальний захист учнівської молоді. Разом з тим соціальний захист реалізується в умовах економічних та соціальних суперечностей, нестабільності, що негативно позначається на розв’язані проблем захисту дітей, хоч державних законів та постанов щодо профтехосвіти чимало, але зрушень в позитивному напрямі дуже мало. Тому кожен навчальний заклад займається соціальним захистом виходячи із власних можливостей. Проблем у надані соціальних гарантій учнівській молоді професійно-технічних навчальних закладів багато і вирішити їх можна тільки спільними зусиллями всіх організацій та служб, які займаються молодіжними проблемами та достатнім фінансуванням з боку держави.