П`ятниця, 28.02.2020, 11:17

За роки існування навчальний заклад налагодив міцні ділові стосунки з підприємствами-замовниками робітничих кадрів. Вид співпраці – це впровадження інноваційних робітничих технологій у навчально-виробничий процес, проходження учнями виробничої практики, стажування інженерно-педагогічних працівників, підвищення кваліфікації та інше. Найкраще подібна співпраця налагоджена з Волочиським машинобудівним заводом ПАТ «Мотор Січ».

Представники підприємства-замовника кадрів беруть участь у засіданнях методичних комісій, творчих груп, педагогічних рад, радах керівництва; всі вони залучені до процесу підготовки до обласних олімпіад, конкурсів професійної майстерності серед учнів, майстрів ПТНЗ, обласних конкурсів комплексно-методичного забезпечення предметів професійної підготовки, виставок технічної та художньої творчості та інше. Волочиський машинобудівний завод періодично проводить на рівні підприємства конкурси на кращу раціоналізаторську пропозицію, виставки-огляди технічної та художньої творчості, беруть участь у вказаних заходах і наші учні та працівники.
     Представники підприємства брали активну участь у розробці та апробації стандартів ПТО. Також навчальні плани і програми для підготовки робітничих кадрів також розробляються за участю представників заводу, тому підготовка здійснюється відповідно до умов і технологічного процесу виробництва. Важливим є те, що на уроках спецдисциплін використовується заводська технологічна документація, яка надається підприємством для навчальних цілей.
     Щорічно ПАТ «Мотор Січ» і ВМЗ виділяють для навчальних потреб різальний та вимірювальний інструмент, матеріали, допомагають у проведенні ремонтів навчально-виробничих приміщень.
     До речі, відновлюються ділові прямі стосунки з виробничим об'єднанням « Мотор Січ» (м. Запоріжжя), в цьому безумовно зацікавлені і підприємство, і ліцей.
     Інформаційно-технічний центр ПАТ «Мотор Січ» (м. Запоріжжя) періодично в благодійному плані через Волочиський машинобудівний завод надсилає розробки передового виробничого досвіду, інформує про раціоналізаторські винаходи, технічні та наукові відкриття.
     Завод допоміг обладнати кабінет комп’ютерною технікою для навчання учнів металообробного профілю. Стандарт організації та проходження виробничої практики на Волочиському машинобудівному заводі розроблений на основі відповідного документа НВК Запорізького об'єднання «Мотор Січ» і діє багато років. Це своєрідний алгоритм проходження практики, у якому враховані всі деталі цієї важливої ланки; інші підприємства-замовники переймають досвід ВМЗ стосовно організації практики.
      На Волочиському машинобудівному заводі створені всі необхідні умови для проходження виробничої практики і виробничого навчання в умовах виробництва. Важливим і вигідним є те, що підготовка основних професій на замовлення підприємства здійснюється на самому заводі, що дає змогу в будь-який час відпрацювати необхідні теми виробничого навчання на робочих місцях цехів заводу. Це значною мірою зацікавлює учнів, прив’язує їх до виробництва. І вже для проходження практики учні йдуть на знайомі їм робочі місця, що включає період адаптації до умов виробництва.
     Стажування інженерно-педагогічних працівників, які готують кадри для ВМЗ, проходить на сучасному обладнанні за новітніми технологіями.
      Під час виробничого навчання та навчально-виробничої практики учні, випускники беруть участь у виготовленні корисної продукції(радіатори, візочки, глушники, токарні деталі, мотоблоки «Мотор Січ МБ – 4.05», плуги обертові « Мотор Січ ПО–1В» до мотоблоку «Мотор Січ МБ – 4.05», адаптер «Мотор Січ АД – 2В» з кузовом до мотоблоку, плоскоріз ручний «Мотор Січ ПР–1В», санки дитячі зі спинкою та інше).
      Учні, випускники ліцею залучаються до активної участі у роботі гуртків технічної творчості; програму діяльності гуртків допомагають розробляти компетентні представники підприємства-замовника.