Середа, 14.11.2018, 09:55

Головна » 2018 » Вересень » 28 » 28 вересня, тобто сьогодні виповнюється 100 років з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

28 вересня, тобто сьогодні виповнюється 100 років з дня народження видатного українського педагога, вчителя, дитячого письменника, поета та публіциста – Василя Олександровича Сухомлинського.

Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського має різноплановий, багатоаспектний характер, а твори – це золоті розсипи перевірених практикою педагогічних ідей, знахідок, рекомендацій.

«Виховуй в собі людину – ось, що головне. Інженером можна стати за п’ять років, вчитися на людину потрібно все життя,» - така головна настанова великого педагога.

В актовій залі нашого ліцею 26 вересня викладач Ольга Едуардівна Боднарчук провела інформаційно-виховну годину присвячену саме цій події.

Учні та дорослі отримали справжнє задоволення від цікавого заходу.

Увазі присутніх було запропоновано перегляд невеличкого фільму про життя та працю педагога.

Василь Сухомлинський залишив поради та настанови для підростаючого покоління, які учні Бучинський Юрій та Цигода Марта зачитали присутнім:

1. У тебе будуть діти, пам’ятай: від того, як маленька дитина ставиться до птахів, квітів, дерев, залежить її ставлення до людей («Серце віддаю дітям»).
  2. Пам’ятай, що у кожного народу є своя святиня - герої, які віддали життя за щастя людства («Листи до сина»).
  3. Без будь - кого з нас Батьківщина зможе обійтися, але будь - хто з нас без Батьківщини ніщо.
  4. Пам'ятай, що Батьківщина - це твоя колиска, твій дім, джерело твого щастя.
  5. Шануй і поважай матір і батька свого, які своєю працею і піклуванням несуть тобі радість. Пам’ятай, що вони також мають право на радість.
  6. Де б ти не був, не забувай про рідну домівку. Завжди пам’ятай про неї.
  7. Бути добрими дітьми для своїх батьків, означає приносити в родину тільки мир і спокій, радість і щастя.
  8. Не приносьте батькам тривоги, горя, прикрості, ганьби!
Переглядів: 38 | Додав: Licey | Рейтинг: 0.0/0